Novotný sa vzdal funkcie šéfa parlamentného výboru

Viliam Novotný v stredu končí vo funkcii predsedu parlamentného výboru pre nezlučiteľnosť funkcií. Ako povedal, listom oznámil predsedovi parlamentu Petrovi Pellegrinimu, že sa vzdáva funkcie.

10.12.2014 08:50
Viliam Novotný Foto: ,
Viliam Novotný sa vzdal funkcie šéfa parlamentného výboru pre nezlučiteľnosť funkcií. Ako dôvod uviedol vystúpenie z SDKÚ, ktorá ho na tento post nominovala.
debata (7)

Dôvodom je, že odchádza z SDKÚ, teda zo strany, ktorá ho do funkcie nominovala. Novotný tak v utorok večer viedol schôdzu výboru posledný raz.

Novotný bol šéfom výboru necelý rok. Do funkcie bol zvolený vlani 17. decembra. Vo funkcii nahradil Miroslava Beblavého, ktorý sa postu vzdal tiež po tom, čo vystúpil z SDKÚ. Podľa povolebných dohôd právo nominovať predsedu výboru pre nezlučiteľnosť funkcií má práve SDKÚ. Novotný bol vtedy podpredsedom tejto strany. Odchod z SDKÚ ohlásil v novembri. V súčasnosti už zakladá novú stranu Šanca spolu s Evou Babitzovou.

Koncom novembra sa vzdal funkcie predsedu Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva Martin Fedor. Dôvod mal rovnaký ako Novotný – odchod z SDKÚ. Fedor 19. novembra vystúpil zo strany aj z jej poslaneckého klubu. V parlamente pôsobí ako nezaradený poslanec. Ohlásil svoj vstup do strany Sieť Radoslava Procházku. Parlament zatiaľ nového predsedu výboru nezvolil.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #SDKÚ #výbor pre nezlučiteľnosť funkcií #Viliam Novotný
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy