Smer zamietol diskusiu o verdikte o Čentéšovi

10.12.2014 11:39
Jozef Čentéš
Jozef Čentéš na verejnom zasadnutí I. senátu Ústavného súdu o jeho sťažnosti vo veci namietaného porušenia jeho základných práv rozhodnutím prezidenta nevymenovať ho do funkcie generálneho prokurátora. Autor: ,

Parlament nebude diskutovať o rozhodnutí Ústavného súdu o kandidátovi na post generálneho prokurátora Jozefa Čentéša. Diskusiu k rozhodnutiu ústavného súdu navrhla v mene troch poslaneckých klubov podpredsedníčka parlamentu Erika Jurinová (OĽaNO).

„Ide o dôležitý precedens. Národná rada by k nemu mala zaujať stanovisko,“ vysvetľovala. Vládny Smer tento návrh na doplnenie programu 44. schôdze zamietol.

Bývalý prezident Ivan Gašparovič porušil nevymenovaním Jozefa Čentéša za generálneho prokurátora v decembri 2012 jeho základné práva zaručené ústavou – prístup k voleným a verejným funkciám za rovnakých podmienok ako aj práva na vstup do verejnej služby štátu.

Rozhodol o tom minulý štvrtok senát ústavného súdu, ktorému predsedal Ladislav Orosz. ÚS zrušil rozhodnutie bývalého prezidenta. Jozefovi Čentéšovi priznal primerané finančné zadosťučinenie 60-tisíc eur. Kancelária prezidenta je povinná uhradiť sťažovateľovi náklady právneho zastúpenia.

#Generálna prokuratúra #parlament #Ivan Gašparovič #Jozef Čentéš
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
25,99
Farebné vedierko ružové ruže a biele orchidey

Farebné vedierko ružové ruže a biele orchidey

18,99
Biely flower pot "S" žlté santíny a biele ruže

Biely flower pot "S" žlté santíny a biele ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk