Policajný prezident Gašpar varuje pred alkoholom za volantom cez sviatky

Počas sviatkov pribudnú na cestách policajti. Budú rozdávať testery na alkohol a dohliadať na plynulosť cestnej premávky. Na štvrtkovej tlačovej besede o tom informoval policajný prezident Tibor Gašpar, ktorý Slovákov vyzval na prežitie vianočných sviatkov s triezvou hlavou.

18.12.2014 13:39
Tibor Gašpar Foto: ,
Policajný prezident Tibor Gašpar.
debata (2)

Policajný prezident tiež nahral video, v ktorom sa občanom prihovára a vyzýva ich, aby boli tolerantní a na cestách spomalili.

„Blížia sa posledné dva týždne roka a my z hľadiska našich štatistík a údajov sme zistili, že tieto dva týždne sú rizikové,“ uviedol Gašpar. V minulom roku napríklad podľa neho v závere roka na cestách zomrelo 15 ľudí.

Posledné dva týždne sú podľa Gašpara kritické z viacerých dôvodov. Slováci sa vo väčších počtoch presúvajú domov a potom po sviatkoch späť na pracoviská, nie sú neobvyklé ani zmeny počasia. „Tiež sa vo zväčšenej miere pije alkohol,“ dodal Gašpar. Z viac než 12-tisíc dopravných nehôd, ktoré sa stali tento rok, bolo vyše 1 400 takých, kde účastníci cestnej premávky boli pod vplyvom alkoholu.

„Vnímame alkohol ako vážny problém našich vodičov, s ktorým sa musí polícia vyrovnať a ktorý bude v posledných dvoch týždňov aj predmetom pozornosti polície,“ konštatoval Gašpar. Opatrenia polície budú podľa jeho slov pokračovať aj počas prvých dní nového roka.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #alkohol #cestná premávka #Tibor Gašpar #policajný prezident