Výnimkou je úsek rýchlostnej cesty R3 Trstená – Tvrdošín, kde je miestami utlačená vrstva snehu približne do jedného centimetra, informuje Slovenská správa ciest. Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, na Orave, Kysuciach, Liptove, Zamagurí, Hornom Zemplíne, Záhorí, Dolnom Považí a v Bratislave je na cestách miestami vrstva čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu od jedného do štyroch centimetrov. Na ostatnom území sú vozovky prevažne suché až vlhké.
Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý alebo vlhký. Utlačený sneh do jedného až dvoch centimetrov je na vozovkách v horských priechodoch Huty, Veľké Pole, Cukmantel, Príslop, Vrchlatina, Vernár, Zbojská, Dobšiná Podspády a Donovaly.
Vrstva čerstvého alebo kašovitého snehu je na horských priechodoch Makov, Pusté Pole Herlianske Sedlo a do päť centimetrov snehu ja na Skýcove. Miestami zľadovatený sneh do jedného centimetra je na ceste v horskom priechode Homôlka.
Vodiči si musia dať pozor aj na miestami zľadovatený sneh do jedného až dvoch centimetrov v úseku cesty II/591 Červeňany – Dolná Strehová, na ceste II/537 Tatranská Polianka – Tatranská Lomnica, II/527 Veľký Krtíš – Dačov Lom a na cestách III. triedy v obvode Lipany, Bardejov, Čebovce, Šamorín, Veľký Krtíš, Slovenské Kľačany, Svidník, Stropkov, Nižná Šebestová.
Úsek cesty I/64 Nitrianske Pravno – Fačkovské sedlo je uzatvorený pre vozidlá dlhšie ako 10 metrov a horský priechod Zbojská je neprejazdný pre dopravu nad 3,5 tony. Pri nízkych teplotách sa môže na mokrých alebo vlhkých vozovkách vytvárať poľadovica.