Nahrávka môže byť aj obrazová, naznačil Matovič

Existovať môže nielen zvuková, ale aj obrazová nahrávka, podľa ktorej chcel Radoslav Procházka platiť za inzerciu bez dokladov počas prezidentskej kampane v rodinnej firme poslanca Igora Matoviča. Ten najnovšie naznačil, že na svete je aj video jeho rozhovoru s Procházkom.

09.01.2015 13:30
Igor Matovič Foto: ,
Igor Matovič.
debata (44)

„Nebudem to viacej komentovať,“ povedal včera denníku Pravda Matovič. K poznámke, že si video možno bude pýtať polícia, odvetil: „Nech si pýtajú.“ Neskôr poznamenal, že odpovie len polícii. Denník Pravda sa na existenciu videa chcel opýtať aj Procházku, ten na to nereagoval.

Hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová povedala, že vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie. Polícia má zvukovú nahrávku komunikácie obidvoch politikov. Vyšetrovateľovi ju poskytol samotný Matovič. Má niečo vyše hodiny, na verejnosti sa objavili len niektoré jej pasáže, ktoré poukazujú na pozadie financovania prezidentskej kampane Procházku.

To, že by mohol byť aj obrazový záznam, nadhodil sám Matovič v túto stredu v televízii TA3, keď odpovedal na otázku, či si zverejnenie celej zvukovej nahrávky necháva na február budúceho roka pred voľbami. „Neviem povedať, kedy bude možno celá nahrávka zverejnená, kedy bude zverejnené možno nejaké videjko k nej zaujímavé. To už nejako príliš nie je v mojej moci,“ povedal.

Podľa Matoviča zverejnenie v plnom znení nie je možné. Obáva sa, že ak by to urobil bez súhlasu Procházku, hrozilo by mu až päť rokov väzenia. „Takže dobrovoľne sa mi do chládku nechce ísť, ja to zverejňovať nebudem, ale ixtýkrát si pýtam súhlas Procházku, nech dá súhlas, nech sa nahrávka zverejní, nech ľudia vedia, čo za kvítka nám chcelo robiť prezidenta,“ vravel včera Matovič. Povedal, že polícia robila aj expertízu jeho hlasu, či je zvuková nahrávka pravá.

Kauza vypukla vlani v júni. Matovič tvrdil, že Procházka chcel v inzertných novinách jeho rodinnej firmy zaplatiť 50 až 90 percent ceny zo 17 200 eur bez dokladov. Povedal tiež, že dôkazy nemá a rozhovor sa uskutočnil medzi štyrmi očami. V júli sa však zverejnila aj zvuková nahrávka v trvaní asi dvanásť minút. Procházka ju označil za provokáciu, na ktorú sa nedal namotať. „Je to môj vlastný hlas a moje vyjadrenia sú celkom zručne zostrihané,“ hovoril.

V novembri prokurátor Generálnej prokuratúry Procházku obvinil pre zločin krátenia dane a poistného v štádiu prípravy. Úrad špeciálnej prokuratúry v polovici decembra obvinenie zrušil s tým, že v prípade má ďalej konať vyšetrovateľ. Ani rozhodnutie špeciálnej prokuratúry Procházka nekomentoval.

© Autorské práva vyhradené

44 debata chyba
Viac na túto tému: #video #Radoslav Prochádzka #Igor Matovič #nahrávka