Frešo: Mojou zodpovednosťou je, aby SDKÚ uspela vo voľbách

Mojou zodpovednosťou a tých, ktorí v SDKÚ ostali, je byť úspešný v parlamentných voľbách v roku 2016, v dnešnej relácii V politike televízie TA3 to povedal v súvislosti s budúcoročnými parlamentnými voľbami predseda SDKÚ Pavol Frešo.

18.01.2015 13:42
Frešo Foto: ,
Predseda SDKÚ Pavol Frešo.
debata (39)

Podľa Freša treba dať šancu tým, ktorí robiť ešte chcú. Pripomenul zároveň, že bývalí zakladatelia strany v nej nechali pri jeho nástupe do vedenia dlhy. Myslí si, že každý, kto z SDKÚ odišiel, by sa mal venovať svojmu novému projektu. Zopakoval svoju výzvu z konca minulého roka odídencom zo strany, aby vrátili poslanecké mandáty. Ako konštatoval „to chce odvahu, to chce charakter“.

SDKÚ je v súčasnosti podľa jej lídra stabilizovaná, má nové odborné vedenie. Nie je to o funkciách, vzájomnej animozite, je to o tom, že chceme odborne pracovať a pripraviť nové tváre, dodal. Ak by sa SDKÚ nedostala opäť do parlamentu odišiel by z vedenia. „Vždy šéfa hodnotíte podľa výsledkov, v prípade politickej strany podľa volebných výsledkov,“ zdôraznil. Stop by však povedali voliči a nie funkcionári strany, zdôraznil v diskusii predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo.

39 debata chyba
Viac na túto tému: #SDKÚ #Pavol Frešo