SaS podala trestné oznámenie pre referendové video

23.01.2015 16:53
Anton Chromík
Hovorca Aliancie za rodinu Anton Chromík (na snímke) tvrdí, že autora videa, ktorý má mobilizovať k účasti na referende, nepozná. Autor: ,

SaS podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre video, ktoré sa šíri na internete a propaguje februárové referendum o ochrane rodiny. Ako sa ďalej uvádza v stanovisku, video obsahuje výpoveď dieťaťa, ktorého sa dotýkajú dvaja muži, pričom dieťa sa vo svojom komentári odvoláva na tradičnú rodinu.

„Toto video je zamerané na podnecovanie nenávisti voči sexuálnej menšine. Útočí na emócie diváka cez sugestívne vyjadrenie dieťaťa,“ informovala členka strany SaS a bývalá poslankyňa Natália Blahová.

Ako upozornila, adopcie homosexuálnymi pármi nie sú v našej legislatíve povolené a ani akýkoľvek výsledok februárového referenda tento stav nezmení, len zbytočne vyhrotí vzťahy medzi občanmi Slovenska. „Roky pracujem s deťmi, ktoré sa ocitli v neštandardných životných situáciách. Takto útočiť na emócie, navyše evidentne za účelom vyvolať nenávisť voči sexuálnej menšine, je neprípustné,“ doplnila Blahová.

Podľa jej slov ide o trestný čin extrémizmu, konkrétnej podpory a propagácie skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd. Osobitným motívom podľa tohto zákona je aj spáchanie trestného činu z nenávisti pre sexuálnu orientáciu, poznamenala.

Hovorca Aliancie za rodinu Anton Chromík tvrdí, že autora videa aliancia nepozná a nemá s ním nič spoločné.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#SaS #trestné oznámenie #referendum o rodine
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku