NOVA Daniela Lipšica odporúča zúčastniť sa na referende

Hnutie NOVA odporúča zúčastniť sa na referende o ochrane rodiny, zhodli sa na tom delegáti snemu v Trnave. "NOVA od svojho vzniku presadzuje používanie referenda ako významného nástroja priamej demokracie, ktorým sa občania priamo podieľajú na výkone moci," znie text uznesenia, ktorí schválili na dnešnom rokovaní.

24.01.2015 18:41
debata (26)

Na návrh predsedu Daniela Lipšica tiež zvolili delegáti prešovskú krajskú predsedníčku Vieru Leščákovú za podpredsedníčku hnutia (ďalšími podpredsedami sú Gábor Grendel, Marcel Klimek a Jana Žitňanská). Leščáková bude mať vo vedení na starosti regionálnu politiku a oblasť školstva.

Prezident Andrej Kiska vyhlásil referendum o ochrane rodiny na 7. februára. Hlava štátu tak urobila po tom, ako o ústavnosti referenda rozhodol Ústavný súd SR. Ústavný súd rozhodol, že v súlade s ústavou sú otázky: „Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?“, „Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?“ a "Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samy nesúhlasia s obsahom vyučovania?“

Referendum so štyrmi otázkami žiadala vypísať Aliancia za rodinu, jej petíciu podpísalo približne 400-tisíc ľudí.

26 debata chyba
Viac na túto tému: #Nova #Daniel Lipšic #referendum o rodine
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy