KDH chce meniť politickú mapu. Ukončíme vládu jednej strany, tvrdí Figeľ

25.01.2015 11:38
Ján Figeľ
Predseda KDH Ján Figeľ Autor: ,

Predpokladom pre zmenu na Slovensku je podľa predsedu KDH Jána Figeľa postupná zmena politickej mapy. Je presvedčený, že do roka sa zmeniť dá a má.

Ako povedal, cieľom KDH je vo voľbách ukončiť vládu jednej strany, zmeniť ľavicové smerovanie Slovenska a presadiť priority programu KDH do programu vlády.

Figeľ pripomína skúsenosť z Prešovského kraja, kde v komunálnych voľbách Smer pred rokmi valcoval. Teraz tam v novembrových voľbách uspeli vo viacerých mestách kandidáti KDH. „Toto je skúsenosť, ktorá môže byť základom aj pre vývoj na celoštátnej úrovni. Politika potrebuje usporiadanosť. Nemôže to byť chaos, alebo predstieraná nezávislosť. Všetci sme pozvaní k zodpovednosti. Demokracia potrebuje hodnoty a ich nositeľov – demokraticky zmýšľajúcich občanov. Inak sa stane totalitou väčšiny,“ povedal.

KDH je podľa Figeľa originálne a autentické, pretože je ukotvené v kultúre, tradícii a presvedčení národa, a vyrástlo v zápase proti komunizmu, za slobodu a demokraciu, základné práva a spravodlivosť, a za európsku perspektívu.

„Kto volí KDH, vie, aký je náš pohľad na ekonomiku, sociálne veci alebo právny štát. V OĽaNO máte na jednej kandidátke liberálov aj konzervatívcov, pravičiarov aj ľavičiarov, Ficovho parlamentného odvolávača i vládneho splnomocnenca súčasne. Je to skupina ľudí, ktorí nemajú rovnaké smerovanie a často hlasujú každý inak. Sú tu aj strany, ktoré sú politicko-finančnými projektmi s istým cieľom. Keď splnia zadanie, zanikajú,“ zdôraznil.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#KDH #Ján Figeľ
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku