Miškov: Ľudia odmietli nenávisť a netolerantnosť

08.02.2015 14:08
Juraj Miškov
Juraj Miškov: Za najdôležitejšie po referende považuje vznikajúca strana SKOK! potrebu zmieriť krajinu po nenávistnej kampani. Autor: ,

Ľudia na Slovensku odmietli nenávisť a netolerantnosť, vybrali si jasnú cestu do 21. storočia, namiesto návratu do storočia minulého, skonštatoval predseda prípravného výboru, vznikajúcej strany Slovenská občianska koalícia (SKOK!) Juraj Miškov.

„Slovensko ukázalo, že má rozum aj srdce a chce byť modernou krajinou,“ dodal v stanovisku k výsledku referenda. Výsledok referenda by podľa Miškova mali považovať za signál, že politicky ladenú kampaň, postavenú na nenávisti a útokoch na menšinové skupiny ľudí Slovensko odmietlo.

Za najdôležitejšie po referende považuje vznikajúca strana SKOK! potrebu zmieriť krajinu po nenávistnej kampani. „Kampaň za referendum priniesla mnoho sklamaní, útokov, a nenávisti. Rozdelila spoločnosť a zanechala v nej jazvu. Najväčšiu vinu na tom nesú práve organizátori referenda,“ zdôrazňuje Miškov. Zároveň dodal, že prehra ultrakonzerva­tívnych síl v referende neznamená, že ich na Slovensku môžeme vytláčať do kúta. „Referendum bolo nesprávne zo svojej podstaty. Vyjadrovalo strach, ktorí majú niektorí silno konzervatívni ľudia z moderného sveta. Aj s nimi treba komunikovať, a nie vytláčať ich do kúta, ukázať im, že moderný a tolerantný svet im ich hodnoty neberie a môžu podľa nich ďalej sami žiť,“ hovorí Miškov.

Slovensko zároveň potrebuje prijať moderné reformy, ktoré sú v ostatných krajinách bežné. SKOK! už ohlásil kampaň za odluku cirkví od štátu. "Petícia, ktorú strana SKOK! iniciovala na svojej stránke www.odluka.sk, dosiahla len za prvý deň tisíce podpisov,“ hovorí poslanec Daniel Krajcer. Diskusie o odluke cirkví začal už ako minister kultúry za vlády Ivety Radičovej.

Miškov: Ľudia odmietli„Počas posledných dvoch rokov som sa stretol s predstaviteľmi všetkých cirkví na Slovensku a predstavil im náš model, založený na financovaní cirkví cez daňové asignácie. Nikto z nich náš návrh neodmietol, čo ma napĺňa nádejou, že 25 rokov od nežnej revolúcie dosiahneme splnenie aj tejto požiadavky z novembra 1989,“ dodáva Krajcer.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Juraj Miškov #SKOK #referendum o rodine
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku