Úrad vlády: výsledky referenda nás k ničomu nezaväzujú

09.02.2015 16:14

Výsledky referenda nemajú pre nás žiadnu výpovednú hodnotu a k ničomu politicky nezaväzujú, uviedol v stanovisku Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Agentúra SITA chcela vedieť v súvislosti s minulotýždňovým vyjadrením Roberta Fica o povinnosti vlády uľahčiť párom rovnakého pohlavia praktické stránky života, či premiér dal nejaký pokyn ministrom na prípravu príslušnej legislatívy, prípadne či sa chystá tak urobiť v stredu počas rokovania vlády. „Rozhodnutia k akejkoľvek oblasti treba prijímať uvážene v širokej diskusii a nie pod tlakom mediálnych súbojov, obzvlášť v takýchto citlivých témach,“ zdôraznil v stanovisku Tlačový a informačný odbor ÚV SR.

Na minulotýždňovej Hodine otázok v Národnej rade SR sa poslanec Richard Vašečka (OľaNO) zaujímal o to, či Fico pôjde v sobotu na referendum a ako bude hlasovať. Fico v odpovedi okrem iného uviedol, že povinnosťou vlády je uľahčiť párom rovnakého pohlavia praktické stránky života. Podľa Fica minuloročný dodatok ústavy nemôže brániť tomu, aby inštitúcie nemohli riešiť otázky súvisiace so spolužitím osôb rovnakého pohlavia, ako je prístup k zdravotnej dokumentácii či dedičské konanie.

Na referende o ochrane rodiny sa v sobotu zúčastnilo 21,41 percenta voličov a bolo teda neplatné.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vláda SR #referendum o rodine
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku