Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov príde do Bratislavy

, 12.02.2015 07:26
Sergej Lavrov
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov navštívi v apríli Bratislavu. Autor: ,

Minister zahraničných vecí Ruskej federácie Sergej Lavrov sa 4. apríla zúčastní na oslavách 70. výročia oslobodenia Bratislavy Červenou armádou od nemeckých okupantov. Na stretnutí s novinármi to oznámil nový ruský veľvyslanec na Slovensku Alexej Fedotov.

Ako potvrdilo ministerstvo zahraničných vecí SR, pôjde o recipročnú návštevu na pozvanie ministra Miroslava Lajčáka, pričom tento termín navrhla ruská strana.

Zástupcovia veľvyslanectva RF teraz s predstaviteľmi hlavného mesta Slovenska spresňujú účasť šéfa ruskej diplomacie na oslavách. Tie sa podľa novej tradície konajú pri Pamätníku víťazov pred Redutou, na Slavíne bývajú až začiatkom mája pri príležitosti skončenia druhej svetovej vojny v Európe.

Na otázku Pravdy, či príde niekto z významných ruských činiteľov aj na ústredné oslavy oslobodenia, ktoré sa pravdepodobne uskutočnia 9. mája v Liptovskom Mikuláši, Alexej Fedotov odpovedal, že o tom zatiaľ neboli informovaní ani nedostali oficiálne pozvanie.

Pri oslobodzovaní Bratislavy padlo 742 Rusov, Ukrajincov, Bielorusov, Gruzíncov a príslušníkov ďalších národov vtedajšieho Sovietskeho zväzu. Celkovo v rámci Brniansko-bratislavskej operácie položilo na Slovensku svoj život vyše 6 000 červeno­armejcov, ktorí sú pochovaní na Slavíne.

Pred necelým rokom sa vtedajší kandidát na primátora Bratislavy Ivo Nesrovnal, ktorý teraz túto funkciu zastáva, vyjadril na adresu tohto významného pietneho miesta dehonestujúcim spôsobom.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Rusko #Sergej Lavrov #návšteva Slovenska
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku