Ružomberská sudkyňa pôjde pred disciplinárny súd

22.02.2015 10:47
Liptovská Lužná, vražda
Na snímke je miesto, kde sa mal zastreliť muž, ktorý predtým zastrelil dve ženy. Autor: ,

Ružomberská sudkyňa Miriam P., ktorá nevzala do väzby Ivana Š. a ten potom v auguste minulého roka vraždil v Liptovskej Lúžnej, by sa mala v pondelok postaviť pred disciplinárny senát, potvrdil hovorca najvyššieho súdu Matej Kereš.

Návrh na stíhanie tejto sudkyne dal minister spravodlivosti Tomáš Borec. Navrhuje zníženie platu o 70 percent na jeden rok. Podľa názoru Boreca sudkyňa pochybila, rozhodnúť o tom ale môže disciplinárny súd.

Ivan Š. 18. augusta zavraždil v obci Liptovská Lúžna v okrese Ružomberok bývalú družku (45 r.) a jej matku (65 r.). Pri miestnom obchode našli potom zastreleného aj 42-ročného Ivana Š. Generálna prokuratúra v septembri v stanovisku k prípadu uviedla, že zodpovednosť za to, že Ivan Š. bol na slobode, nesie sudkyňa.

Ivan Š. čelil obžalobe z nebezpečného vyhrážania sa bývalej družke, ktorú napokon pripravil o život. Generálna prokuratúra upozornila, že ružomberská sudkyňa nerozhodla o jeho vzatí do väzby ani na hlavnom pojednávaní 28. júla 2014 a ponechala ho na slobode.

Hlavné pojednávanie odročila na 10. septembra. Dozorujúca prokurátorka vraj upozornila telefonicky súd na to, že treba vziať Ivana Š. do väzby. Krajský súd v Žiline zase tvrdí, že o tom nie je žiadny záznam, pričom zákonná sudkyňa telefonické upozornenie poprela.

#ministerstvo spravodlivosti #sudca #Ružomberok #Tomáš Borec #disciplinárny senát #Liptovská Lužná
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
25,99
Farebné vedierko ružové ruže a biele orchidey

Farebné vedierko ružové ruže a biele orchidey

18,99
Biely flower pot "S" žlté santíny a biele ruže

Biely flower pot "S" žlté santíny a biele ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk