Okrem verejného protestu, blokády pochodu neonacistov, sa koná viacero sprievodných podujatí. Tie zahŕňajú diskusie s odborníkmi o nebezpečenstve vzostupu krajnej pravice, premietanie dokumentárnych filmov o holokauste či výstavu satirických koláží z dielne autorov parodickej stránky Naše Slovensko.
„Pridajte sa aj vy k blokáde ich pochodu a odkážte náckom aj vy, že v našom meste, ani nikde inde, nie sú vítaní,“ vyzývajú organizátori blokády.
Ako ďalej informujú vo vyhlásení Spoločne proti nenávisti, „14. marca si Slovensko pripomína jeden z najtragickejších okamihov svojej histórie, vznik fašistického slovenského štátu, ktorý bol plne kontrolovaný hitlerovským Nemeckom. Časť obyvateľov bola zbavená ľudskej dôstojnosti a všetkých práv, okradnutá o majetok a fyzicky zlikvidovaná. K tomuto odkazu sa niektorí obyvatelia Slovenska, vyhlasujúci sa za slušných ľudí, stále hlásia.“
Títo ľudia sú podľa iniciatívy Bratislava bez náckov hrozbou pre všetkých, ktorí dávajú pred násilím a represiou prednosť demokracii, slobode a porozumeniu. „A preto je v záujme každého človeka vyznávajúceho tieto hodnoty, aby dal vždy a za každých okolností najavo svoj názor a postavil sa zlu do cesty,“ píše sa ďalej vo vyhlásení.
Pod vyhlásením sú podpísané napríklad sociologičky Silvia Porubänová a Zuzana Kusá, politológ Juraj Marušiak, spisovateľ Michal Hvorecký, publicistka a LGBTI aktivistka Hana Fábry, publicista a spisovateľ Martin Kasarda či novinárka Denisa Havrľová.
Sobotňajšie podujatie Bratislava blokuje podporujú viaceré osobnosti verejného a kultúrneho života. Na námestí vystúpi aj priamy účastník Slovenského národného povstania a protifašistických oslobodzovacích bojov Ján Chudík, neurológ a čestný predseda Ústredného zväzu Židovských náboženských obcí v SR Pavel Traubner.
Podporu akcii vyjadrili i mnohé domáce aj zahraničné organizácie a stala sa súčasťou Európskeho akčného týždňa boja proti rasizmu, ktorý každoročne vyhlasuje medzinárodná sieť UNITED.