Indonézia vízovú povinnosť Slovensku nezrušila

Indonézia nezrušila vízovú povinnosť pre Slovenskú republiku, potvrdil hovorca ministerstva zahraničných vecí Peter Stano. Slovenské veľvyslanectvo v Jakarte sa snaží zistiť kritériá, podľa ktorých Indonézia rušila vízové povinnosti.

23.03.2015 10:21
debata (2)

Indonézska vláda približne v polovici marca rozhodla, že od apríla zruší vízovú povinnosť pre 14 členských krajín Európskej únie, medzi nimi aj pre všetky susedné krajiny Slovenska okrem Ukrajiny.

Stano však upozorňuje, že Indonézia ešte oficiálne neinformovala ani štáty, ktorým víza zrušia a „ani nám neboli oznámené dôvody, prečo nám vízovú povinnosť nezrušia“.

Keď Slovensko zistí kritéria, podľa ktorých Indonézia rozhodovala o zrušení víz a budú sa dať aplikovať aj na Slovensko, naše „úrady sa budú snažiť presadiť, aby aj Slovensku Indonézia zrušila vízovú povinnosť“.

Podľa internetového portálu denníka The Jakarta Post sa zoznam krajín oslobodených od vízovej povinnosti rozšíri z 15 na 45, od čoho si Indonézia sľubuje zvýšenie príjmov z cestovného ruchu.

Okrem európskych veľmocí ako sú Británia, Francúzsko alebo Nemecko, Indonézia rozšírila zoznam krajín oslobodených od víz aj o Čínu, Japonsko, Rusko, USA či Kanadu.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #víza #indonézia