KDH omladí kandidátku, v prvej osmičke majú byť nováčikovia

31.03.2015 11:15
Ján Figeľ
Šéf KDH Ján Figeľ má byť lídrom kandidátky hnutia aj v najbližších parlamentných voľbách. Autor: ,

KDH zrejme podstatne omladí čelo kandidátky do parlamentných volieb, ktoré budú o rok. Návrh o zostavení kandidačnej listiny, o ktorom rokovala v sobotu aj Rada KDH a má byť definitívne schválený po pripomienkach na jeseň, stanovuje, že v prvej osmičke bude okrem predsedu aj šesť podpredsedov a šéf poslaneckého klubu v parlamente.

KDH má troch podpredsedov nových, ktorí doteraz v parlamente nepôsobili. Lídrom kandidátky má byť predseda hnutia Ján Figeľ. Po ňom by v prvej osmičke mali byť podpredsedovia Miroslava Szitová, Miloš Moravčík, Peter Belinský, Pavol Zajac, Ján Hudacký, Július Brocka a aj Pavol Abrhan ako predseda poslaneckého klubu.

Po prvej osmičke by malo nasledovať osem lídrov krajov, o ktorých rozhodnú krajské organizácie. Na kandidátke by mali byť zoradení podľa úspešnosti KDH v krajoch. Najvyššie zrejme budú nominanti Prešovského a Košického kraja. Najhoršie výsledky KDH dosahovalo v Bratislavskom, Nitrianskom a Banskobystrickom kraji. Ich nominanti by mali druhú osmičku uzatvárať.

Predseda KDH by mal podľa návrhu predsedníctva prerokovaného na Rade navrhnúť kandidátov, ktorí na kandidátke obsadia 17. a 18. miesto. Ďalších dvoch kandidátov má navrhnúť predsedníctvo. Od tretej desiatky budú zoradení nominanti krajov. K návrhu predsedníctva bolo vznesených niekoľko pripomienok. Po diskusii v hnutí má o poradí na kandidátke rozhodnúť Rada KDH v septembri.

Ak prejde návrh predsedníctva, z prvej desiatky vypadnú v porovnaní s rokom 2012 Pavol Hrušovský, ktorý bol vtedy šéfom poslaneckého klubu a Ivan Uhliarik, ktorý vtedy kandidoval ako podpredseda hnutia. Z prvej desiatky kandidačnej listiny pre parlamentné voľby v roku 2012 opustili KDH Daniel Lipšic, Jana Žitňanská a Radoslav Procházka.

#KDH #parlamentné voľby #kandidátka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk