O projekt novej bratislavskej nemocnice sa uchádza sedem firiem

Záujem postaviť a 30 rokov prevádzkovať novú bratislavskú nemocnicu, ktorá bude prvým PPP projektom v slovenskom zdravotníctve, prejavilo sedem uchádzačov, medzi nimi domáce i zahraničné firmy.

14.04.2015 13:40
nemocnica Foto: ,
Nová nemocnica v Bratislave má stáť na mieste súčasnej Nemocnice svätého Michala.
debata (4)

Ministerstvo zdravotníctva (MZ), ktoré si partnera bude vybrať formou súťažného dialógu, odtajnilo v utorok ich mená. O účasť v súťažnom dialógu sa prihlásili skupina dodávateľov – Metrostav, a.s. a InterHealth Canada (UK) Limited, skupina dodávateľov – AGEL a.s., Nemocnice Podlesí a.s., Středomoravská nemocniční a.s. a nUNB Invest s.r.o., skupina dodávateľov- RIZZANI DE ECCHER S.P.A a POLICLINICO SAN DONATO S.P.A. Záujem má aj Ribera Salud Infraestructuras S.L.U., GPN s.r.o., Sanigest CEE s.r.o. a skupina dodávateľov – PESSINA COSTRUZIONI SPA a DÚHA, a.s. a CREDINVEST INTERNATIONAL SLOVAKIA, s.r.o.

Podľa slov riaditeľky komunikačného odboru MZ Zuzany Čižmárikovej, v súčasnosti podrobne vyhodnocujú splnenie podmienok účasti a kontrolujú všetky formálne a obsahové náležitosti žiadostí. "Záujemcovia, ktorí splnili podmienky, dostanú výzvu zúčastniť sa na súťažnom dialógu. Predpokladá sa, že ich zoznam bude zverejnený v priebehu mája,“ uviedla Čižmáriková.

Ministerstvo vyhlásilo tender, cez ktorý hľadá súkromného partnera, v januári tohto roka. Jeho vyhláseniu predchádzali predkvalifikačné dialógy, do ktorých sa zapojilo 26 firiem.

Nová nemocnica je plánovaná v areáli Nemocnice sv. Michala na Patrónke. Podľa prepočtov MZ by mala stáť v rozmedzí od 200 do 250 mil. eur. Moderná nemocnica má mať približne 880 lôžok, zvládnuť má ročne 44 tisíc hospitalizácií, 875 tisíc návštev v ambulanciách, 610 tisíc diagnostických výkonov a 47 tisíc operácií. Nemocnica bude okrem poskytovania zdravotnej starostlivosti slúžiť aj vzdelávaniu a výskumu. Nové zdravotnícke zariadenie malo byť podľa prvotných informácií dokončené v závere roka 2017.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #nemocnica #ministerstvo zdravotníctva #Nemocnica sv. Michala