Korunný svedok v kauze bankomatovej mafie mlčal

Korunný svedok v kauze krádeží bankomatov dnes odmietol na súde vypovedať. Senát Okresného súdu Bratislava I predvolal na dnešné pojednávanie Romana Paulusa. Ten síce na súde vypovedal už dvakrát, ale predvolali ho znovu, aby konfrontovali jeho výpovede s vyjadreniami pred vyšetrovateľom.

15.04.2015 14:43
debata

Paulus však v utorok nechcel vypovedať. Povedal, že tak chce poukázať na svoj vlastný prípad, že je odsúdený nespravodlivo. Paulus si odpykáva 25-ročný trest za vraždu. V prípade bankomatov mu dočasne pozastavili vznesenie obvinenia, keďže je hlavným svedkom.

Tento dôvod však Paulus pri odmietnutí vypovedať nespomenul. Podľa prokurátora preto odmietol vypovedať nezákonne a mala by sa prečítať jeho pôvodná výpoveď. Súd vyriešil situáciu tak, že svedkovi uznal právo nevypovedať a nechal ho eskortovať späť do väznice. Zároveň z procesných dôvod zamietol, aby sa čítala jeho výpoveď.

Najbližšie pojednávanie bude v stredu 22. apríla, obhajca hlavného obžalovaného Jána G. chce ešte predložiť listinné dôkazy, ktoré sa týkajú pobytu jeho klienta na Kube. Dvojica obžalovaných, ktorí boli na utorkovom pojednávaní, podali námietku zaujatosti voči predsedovi senátu z dôvodu, že bola na neho podaná obžaloba. Sudcu Juraja M. totiž prokuratúra stíha za to, že údajne nesie zodpovednosť za prepustenie niektorých obžalovaných v kauze bankomatov z väzby na slobodu.

V kauze je obžalovaných sedem ľudí. Prokuratúra im pripisuje krádeže bankomatov po celom Slovensku. Dve boli aj v bratislavských obchodných centrách. Obžalovaným hrozí trest od 10 do 15 rokov, organizátorovi 15 až 20 rokov. Podľa obžaloby bol na čele skupiny Ján G. Vo väzbe sú traja obžalovaní.

debata chyba
Viac na túto tému: #súd #bankomatová mafia
Flowers