E-mail ohlásil bombu v Prima banke

23.04.2015 19:06

Krajským prokuratúram v rámci celého územia Slovenska boli na e-mailové adresy doručené správy s informáciou, že v Prima banke je bomba.

Odosielateľ e-mailu však neohlásil, v ktorej pobočke sa bomba nachádza. Krajské prokuratúry o tom okamžite upovedomili jednotlivé krajské riaditeľstvá Policajného zboru SR. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Podľa jeho slov polícia prehľadala všetky pobočky Prima banky po celom Slovensku a začne v tejto veci aj trestné stíhanie.

Rovnaký prípad bomby v Prima banke nahlásili aj v roku 2014 presne v tento istý deň. Rozdiel bol len v spôsobe šírenia poplašenej správy. Zatiaľ čo v roku 2014 nahlásil neznámy páchateľ bombu telefonátom, v roku 2015 poslal všetkým krajským prokuratúram e-mail. Zamestnancov pobočiek vtedy evakuovali a v priestoroch banky pracovali pyrotechnici a vycvičené služobné psy, ktoré vyhľadávali výbušniny. Aj dnes „za účelom ochrany osôb a majetku polícia okamžite prijala štandardné opatrenia,“ dodal Slivka.

0 debata debata
Viac na túto tému: #bomba #Prima banka