Z Figeľa martýr nebude, tvrdí Zmajkovičová

Z predsedu KDH Jána Figeľa podľa poslankyne NR SR za Smer Renáty Zmajkovičovej martýr nebude. Ako povedala v sobotu pre agentúru SITA, Smer tomuto napomáhať nebude, a preto neodvolal Figeľa z funkcie.

25.04.2015 10:05
Renáta Zmajkovičová Foto:
Renáta Zmajkovičová (Smer)
debata (37)

„Vždy sa treba rozhodnúť, na čo vynaložiť energiu a potenciál. Sústreďujeme sa na to, čo treba dokončiť. V prospech ľudí, občanov,“ povedala. Otázky politickej zodpovednosti a prebrania dôsledkov chybných rozhodnutí sú podľa Zmajkovičovej aj otázkou cti a tým sa bude strana zaoberať v pokoji neskôr.

„Všetko má svoj čas. V momentálnej atmosfére by to mohlo byt považované za vytĺkanie nejakého benefitu. Pre nás je to však o inom, o iných hodnotách,“ konštatovala.

Vládny Smer-SD v piatok neodvolal Jána Figeľa z postu podpredsedu parlamentu, hoci jeho odvolanie inicioval samotný premiér Robert Fico a predseda parlamentu Peter Pellegrini. „Poslanci, ktorí podali návrh na odvolanie Jána Figeľa z postu podpredsedu národnej rady, stiahli svoj návrh späť,“ vysvetlil v piatok Pellegrini.

Návrh na Figeľovo odvolanie zaradil predseda parlamentu Pellegrini dodatočne na 49. schôdzu, kde sa riešili zmeny v reštruktura­lizáciách pre problémy spoločnosti Váhostav, na podnet premiéra Fica. „Máme na to nielen faktické právo, ale aj morálne právo,“ povedal minulú stredu Fico.

Problémy Váhostavu podľa lídra Smeru spôsobili pohľadávky zo zmlúv, ktoré boli podpísané za čias, keď Figeľ viedol ministerstvo dopravy.

Opozícia jednotne návrh na Figeľovo odvolanie odmietla. Všetky opozičné strany avizovali, že ak Smer odvolá Figeľa z funkcie, stiahnu svojich nominantov z postov predsedov parlamentných výborov, respektíve podpredsedu parlamentu.

„Schôdza na odvolávanie Jána Figeľa splnila svoj účel, preukázala jeho politickú zodpovednosť,“ povedal v piatok Fico. Vládny Smer-SD podľa neho od začiatku vedel, ako bude pri odvolávaní Figeľa postupovať.

37 debata chyba
Viac na túto tému: #KDH #Smer #Ján Figeľ #Renáta Zmajkovičová
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy