Vláda na výjazdovom rokovaní vyčlenila pre Trnavský kraj milióny eur

13.05.2015 13:42
vláda, výjazdové rokovanie, špačince
Zľava: Minister financií SR Peter Kažimír, predseda vlády SR Robert Fico a minister vnútra SR Robert Kaliňák počas výjazdového rokovania 161. schôdze vlády SR. Autor: ,

Milióny eur na zlepšenie sociálno-ekonomických podmienok v Trnavskom kraji vyčlenila vláda na stredajšom výjazdovom rokovaní v Špačinciach v okrese Trnava. Dva milióny pôjdu na desiatky projektov, ktoré majú zlepšiť cesty, základné školy, škôlky, požiarne zbrojnice, obecné úrady, domy smútku a domovy sociálnych služieb v dedinách.

Ďalších päť miliónov eur dá minister vnútra Robert Kaliňák na boj proti živelným pohromám a na projekt modernizácie dobrovoľného hasičského zboru.

Rezort zdravotníctva podporí rekonštrukciu nevyhovujúcich vonkajších a vnútorných priestorov, vybudovanie výťahov a parkoviska pre pacientov vo Fakultnej nemocnici v Trnave čiastkou takmer 1,8 milióna eur.

Predseda vlády Robert Fico pripustil, že okres Trnava nie je problémový z pohľadu nezamestnanosti, ani výšky priemernej mzdy. Pomoc chudobnejším regiónom v rámci druhého sociálneho balíčka vládny Smer podľa neho predstaví 23. mája na pracovnom sneme strany.

Jeho cieľom je, aby chudobnejšie regióny mali zo zákona nárok na isté zvýhodnenia, ktoré by mali byť pre ne stimulom.

Až 200-tisíc eur na rekonštrukciu chodníkov a ciest po stredajšom rokovaní vlády dostanú Špačince, desiatky ďalších dedín dostanú menšie čiastky. Dvadsaťpäťtisíc eur sa ušlo aj baseballovému klubu z Trnavy na výstavbu ihriska.

Fico odmietol, že by peniaze boli rozdeľované prednostne starostom, ktorí kandidovali za vládnu stranu. Peniaze sú podľa neho určené pre ľudí v konkrétnych obciach, nie pre starostov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vláda #Trnavský kraj #výjazdové rokovanie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku