Smer nerobí sociálne balíčky pre voľby ale pre ľudí, tvrdí Zmajkovičová

31.05.2015 11:06
Renáta Zmajkovičová
Renáta Zmajkovičová Autor: ,

Členka predsedníctva Smeru Renáta Zmajkovičová odmieta tvrdenia, že Smer nepripravuje sociálne balíčky pre občanov, ale pre blížiace sa voľby. Ako povedala, napríklad znížením sadzby DPH na základné potraviny na 10 percent sa preukázala vláda Roberta Fica, ako prezieravá vláda.

„Opatrenie pomôže občanom znížením cien na základné potraviny a producentom potravín zvýšenie odbytu a zachovanie výroby na Slovensku. Vláda na čele s premiérom Robertom Ficom sa správa zodpovedne a reaguje na vzniknutú situáciu,“ vyhlásila s tým, že v roku 2015 skončili v EÚ mliečne kvóty, čo má za následok prebytok mlieka a následne pokles cien.

„Práve vláda Roberta Fica zareagovala veľmi prezieravo a znížením DPH na potraviny sa zníži predajná cena, čo má za následok zvýšenie odbytu mlieka a produktov z neho,“ konštatovala Zmajkovičová.

Podľa Zmajkovičovej vláda nemohla ani tušiť, že Rusko podpíše kontrakt s Čínou na dovoz bravčového mäsa. „Následkom toho okamžite klesol odbyt na Slovensku a cena išla na historické minimum. Slovenskí producenti bravčového mäsa bijú na poplach. Ak by sa situácia nezlepšila, čoskoro budú musieť svoje prevádzky zavrieť, čoho následkom bude zvýšenie nezamestnanosti,“ upozornila s tým, že vláda musí reagovať na aktuálne dianie nielen vnútropolitické, ale celosvetové a nie na krik opozície.

Druhý sociálny balíček schválil Smer-SD na sneme pred týždňom v Bratislave. Vlajkovou loďou sociálneho balíčka má byť práve zníženie DPH na základné potraviny na desať percent. Ide o mlieko, mäso, pečivo, sladkovodné ryby. Smer sľúbil, že zvýši aj minimálnu mzdu. Od roku 2016 by mala dosiahnuť 400 eur.

#Smer #Renáta Zmajkovičová #sociálny balíček
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
46,99
Flower bag žlté ruže a biele santíny

Flower bag žlté ruže a biele santíny

87,99
Elite červené ruže a frézie

Elite červené ruže a frézie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk