Dúhový pochod sa tento rok v Bratislave konať nebude

04.06.2015 15:52

Každoročný pochod ulicami Bratislavy za práva ľudí s neheterosexuálnou orientáciou (tzv. LGBTI komunity), sa tento rok neuskutoční.

Informovali o tom organizátori podujatia Dúhový Pride. Svoje rozhodnutie zdôvodnili dopadom vyhrotenej kampane pred februárovým referendom o zákaze adopcií osobami rovnakého pohlavia a o iných otázkach ohľadom ochrany tradičnej rodiny, ktoré nakoniec stroskotalo na nízkej účasti.

„Slovenská spoločnosť je stále otrávená nezmyselnou referendovou kampaňou. Chceme, aby bol Pride považovaný za pokojný, príjemný a kultúrny prejav hrdosti v kontraste k potupe, ktorú neustále LGBTI ľudia vo svojom živote zažívajú,“ uviedli organizátori vo vyhlásení, o ktorom informoval výkonný riaditeľ mimovládnej organizácie iniciatívy Inakosť Martin Macko, ktorá obhajuje práva LGBTI komunity.

Namiesto sprievodu sa vraj uskutočnia iné akcie a kampane. Štyri desiatky rôznych mimovládnych organizácií už napríklad začali spoločnú iniciatívu s cieľom presadiť na Slovensku zavedenie registrovaných partnerstiev osôb rovnakého pohlavia.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#LGBTI #Dúhový pochod #referendum o rodine
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku