Nový zákon o športe chce Smer schváliť do konca roka

Nový zákon o športe by chcel Smer predložiť do parlamentu do konca augusta, aby ho poslanci stihli schváliť do konca roka. Nové pravidlá pre športové kluby a športovcov by mali podľa predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Smer) nadobudnúť účinnosť od 1. januára 2016 s tým, že časti, ktoré si vyžadujú odklad, by začali platiť neskôr.

11.06.2015 18:29
Peter Pellegrini Foto: ,
Predseda parlamentu Peter Pellegrini
debata (1)

„Po dlhých rokoch stagnácie je potrebné prijať novú právnu úpravu,“ povedal dnes Pellegrini po stretnutí s členkou Medzinárodného olympijského výboru Dankou Bartekovou a hokejistom Richardom Lintnerom. Obom ponúkol, aby sa stali členmi pracovnej skupiny podieľajúcej sa na príprave konečnej podoby zákona o športe, Barteková aj Lintner to prijali.

Predseda parlamentu vyslovil radosť nad tým, že nový zákon o športe sa tvorí zdola. Doteraz návrh pripravovali skôr s odborníkmi a zástupcami športových zväzov, Barteková a Lintner by mali reprezentovať názory športovcov. Pellegrini pripomenul, že zatiaľ čo Barteková ako strelkyňa prezentuje záujmy malého, ale o to úspešnejšieho športu, Lintner zastupuje jeden z najpopulárnejších a masovo najrozšírenejších športov na Slovensku – hokej.

„Nikto nesmie prísť skrátka. Z novej právnej úpravy musia mať benefity malé aj veľké športy,“ konštatoval predseda národnej rady.

Na budúci týždeň by podľa Pellegriniho slov mala pracovná skupina predstaviť návrh zákona o športe aj poslancom parlamentu, aby sa k nemu mohli vyjadriť všetci naprieč politickým spektrom a obrúsiť hrany návrhu ešte predtým, ako pôjde do pripomienkového konania.

Barteková aj Lintner sa Pellegrinimu poďakovali za to, že sa môžu podieľať na príprave nového zákona o športe. K zákonu chcú povedať za športovcov to svoje, nová právna úprava je podľa nich očakávaná a potrebná. Obaja sa zhodli, že do športu by mal nový zákon priniesť transparentnosť a systém financovania jednotlivých športov.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #šport #Peter Pellegrini #zákon o športe #športové kluby
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy