Pravda získala ocenenie Humanista roka

, 22.06.2015 12:00
Roman Hradecký, Nora Slišková, Humanista roka 2015
Predseda Spoločnosti Prometheus Roman Hradecký a šéfredaktorka Pravdy Nora Slišková. Autor:

Čestný titul Humanista roka 2015 získala redakcia Pravdy od Spoločnosti Prometheus, združenia svetských humanistov, ktoré sa od roku 1990 usiluje propagovať okrem myšlienok slobody názorov, rovnoprávnosti, tolerancie, ľudskej spolupatričnosti aj dôsledný sekulárny charakter nášho štátu.

Na Svetový deň humanistov, ktorý tradične pripadá na deň letného slnovratu, teda na 21. jún, plaketu s čestným diplomom prijala na slávnostnom zhromaždení od predsedu spoločnosti Romana Hradeckého šéfredaktorka denníka Nora Slišková.

Humanisti Pravdu okrem iného ocenili za to, že „ako jediné z mienkotvorných médií na Slovensku dlhodobo a programovo vytvára priestor pre vyváženú, argumentačne podloženú a najmä vecnú diskusiu o ľudských právach, demokracii a ľudskej dôstojnosti“.

V zdôvodnení sa zdôrazňuje 7. február 2015, keď v deň tzv. referenda o rodine vyšla Pravda ako jediný denník na Slovensku s bielou titulnou stranou, na ktorej dominoval text: „Na nezmyselné otázky v referende neexistujú správne odpovede. Ubližujú našim blízkym. Neurobme chybu.“

Poukazuje sa tiež na hodnotné články redaktorov Pravdy, ktoré prinášajú analytickú prezentáciu veľmi zložito získaných a overených faktov, prezentáciu celej mozaiky názorov s cieľom vytvoriť vecnú diskusiu, nájsť jadro problému a tým aj jeho riešenie.

Ústredná rada Spoločnosti Prometheus sa rozhodla udeliť čestný titul Veľvyslanec humanizmu 2015 zakladajúcemu členovi združenia Františkovi Jedinákovi za významný prínos k šíreniu a presadzovaniu humanistických myšlienok.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#ocenenie #Pravda #Humanista roka 2015
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku