Splnomocnencom vlády pre predsedníctvo v Rade EÚ bude Korčok

Splnomocnencom vlády Slovenskej republiky pre predsedníctvo SR v Rade Európskej únie (SK PRES) bude Ivan Korčok. Vyplýva to z návrhu na vymenovanie splnomocnenca, ktorý predložil minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák.

27.06.2015 10:02
debata

Korčok momentálne pôsobí ako stály predstaviteľ Slovenska pri Európskej únii. Podľa návrhu by vláda mala Korčoka vymenovať 1. júla, teda rok pred tým, ako Slovensko preberie predsedníctvo v Rade Európskej únie. Vláda by na zasadnutí 8. júla mala Korčoka schváliť aj ako štátneho tajomníka ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí.

Od 1. augusta by tak nahradil terajšieho štátneho tajomníka Petra Javorčíka, ktorý by sa mal stať stálym predstaviteľom Slovenska pri EÚ.

Korčok ako splnomocnenec bude koordinovať úlohy súvisiace s prípravou a výkonom funkcie predsedníctva Slovenska v Rade EÚ (SK PRES) vo vzťahu k orgánom štátnej správy a orgánom územnej samosprávy.

Medzi jeho hlavné úlohy bude patriť koordinácia aktivít voči inštitúciám a poradným orgánom Európskej únie a činnosť ministerstiev, participácia na tvorbe a napĺňaní obsahových priorít SK PRES, predsedanie Medzirezortnej koordinačnej rade pre prípravu SK PRES, komunikácia s predsedom, podpredsedami a poslancami Národnej rady SR, médiami, občanmi či podnikateľskou sférou.

Ivan Korčok v minulosti pôsobil ako štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí, bol vedúcim delegácie Slovenska pre prístupové rokovania do NATO a takisto bol aj veľvyslancom Slovenska v Berlíne.

debata chyba
Viac na túto tému: #splnomocnenec #predsedníctvo EÚ #Ivan Korčok