Rozbili ďalšiu sieť drogových dílerov, sú medzi nimi aj piťovci

Zaistené drogy a deväť obvinení je výsledkom protidrogovej akcie Národnej kriminálnej agentúry (NaKA) najmä v Bratislave a v Senci.

01.07.2015 12:43
debata
Pri akcii zadržali policajti 14 osôb, deväť z nich obvinili z drogovej trestnej činnosti. Medzi zadržanými a obvinenými dílermi sú údajne aj členovia tzv. piťovcov. V prípade šiestich sudca rozhodol o väzobnom stíhaní. Počas 21 prehliadok zistili policajti 1 200 dávok marihuany a 450 dávok pervitínu V rukách polície skončili aj tisíce eur v hotovosti, mobilné telefóny, počítače a zariadenie na dávkovanie drog a ich užívanie. Našli aj pištoľ s nábojmi a nôž s vygravírovanou 14. Trestnú činnosť obvinených dokumentovala NaKA dlhší čas.

Hovorca Prezídia PZ Michal Slivka informoval, že medzi ôsmimi obvinenými je aj jedna žena. Dvaja z obvinených boli v úlohe kuriérov a v prípade potreby zaskakovali v dílovaní alebo odbere drog od dodávateľa. V prípade jedného obvineného vyšetrovateľ kvalifikoval skutok ako zločin s možnou trestnou sadzbou od troch do 10 rokov. U ôsmich obvinených ako obzvlášť závažný zločin, kde v prípade dokázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

debata chyba
Viac na túto tému: #piťovci #NAKA #drogový díler #trestná činnosť