Posledná rozlúčka so zosnulými záchranármi bude vo štvrtok

Posledná rozlúčka so všetkými štyrmi zosnulými záchranármi, ktorí zahynuli pri piatkovom páde vrtuľníka v Slovenskom raji, sa bude konať vo štvrtok 23. júla o 10:00 v Konkatedrále Sedembolestnej Panny Márie v Poprade.

20.07.2015 13:51
debata (2)

Médiá v pondelok o tom informovala Zuzana Turočeková, hovorkyňa spoločnosti AIR -TRANSPORT EUROPE. Ako dodala, bližšie organizačné informácie budú známe neskôr.

Pri leteckej tragédii v Slovenskom raji v piatok 17. júla zahynul 44-ročný pilot vrtuľníka Ľubomír Majerčák, 34-ročný letecký záchranár Martin Svitana, 45-ročný lekár Marek Rigda a 37-ročný náčelník Horskej záchrannej služby v Slovenskom raji Dušan Leskovjanský.

Záchranársky vrtuľník sa zrútil v Kláštorskej rokline v Slovenskom raji, keď leteckí záchranári leteli na pomoc zranenému nemeckému chlapcovi. Na miesto už nedoleteli, vrtuľník sa zachytil o drôty elektrického vedenia.

Policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci všeobecného ohrozenia. Roklina Prielom Hornádu v úseku Lavka pod Kláštorskou roklinou až po Hrdlo Hornádu je až do odvolania pre záchranárske práce uzavretá.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #záchranári #pohreb #vrtuľník #Slovenský raj #posledná rozlúčka
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy