Za posledných 24 hodín skolabovalo z tepla 86 ľudí

Za posledných 24 hodín nahlásili Záchrannej zdravotnej službe 86 kolapsov na území Slovenska, čo je o 16 menej ako v nedeľu. Ako ďalej povedal Boris Chmel z Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby, najviac ľudí skolabovalo v Košickom kraji a pondelkové vysoké teploty najlepšie zvládli obyvatelia Trnavského kraja.

20.07.2015 18:18
debata (2)

V sobotu horúčavy nezvládlo 111 ľudí a v nedeľu záchranári ratovali 102 ľudí. Extrémne horúce počasie bude pokračovať aj v nasledujúcich dňoch. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na utorok výstrahu 1. stupňa pre desať okresov juhozápadného Slovenska.

Medzi 13:00 a 17:00 dosiahnu teploty 32 až 34 stupňov Celzia v okresoch Bratislava, Senec, Dunajská Streda, Galanta, Šaľa, Komárno, Nové Zámky, Levice, Krupina a Veľký Krtíš. V stredu na juhozápade Slovenska opäť platí výstraha 2. stupňa, čo znamená, že teploty sa vyšplhajú na 35 až 37 stupňov Celzia.

Výstraha platí od 13:00 do 17:00 pre 17 okresov južnej a západnej časti krajiny. Horúčavy potrápia ľudí v okrese Bratislava, Malacky, Pezinok, Trnava, Senec, Dunajská Streda, Galanta, Šaľa, Nitra, Hlohovec, Komárno, Nové Zámky, Levice, Krupina, Lučenec, Rimavská Sobota a Veľký Krtíš. Pre stredné časti Slovenska vydali meteorológovia výstrahu 1. stupňa, severné Slovensko bude do stredy bez mimoriadnych javov.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #záchranári #horúčavy #kolaps
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy