Prieskum: Voľby by vyhral Smer, do parlamentu by išlo šesť strán

Ak by sa parlamentné voľby uskutočnili v auguste, zvíťazila by v nich strana Smer so ziskom 39,9 percenta hlasov.

10.09.2015 18:19
debata (270)

Na druhom mieste by skončilo KDH so ziskom 9,3 percenta a prvú trojicu uzatvára strana Sieť, ktorú by volilo 8,3 percenta opýtaných. Vyplýva to z prieskumu agentúry MEDIAN SK, ktorý robila od 20. júla do 16. augusta na vzorke 1 031 respondentov starších ako 18 rokov na území celého Slovenska.

Respondenti odpovedali na otázku: „Pokiaľ by ste sa na parlamentných voľbách zúčastnili, akú stranu alebo hnutie by ste volili?“ O výsledkoch prieskumu informoval Jakub Varga. Do parlamentu by sa dostali aj ďalšie tri strany.

Slovenskú národnú stranu (SNS) by volilo 7,6 percenta respondentov, 6,8 percenta opýtaných by si vybralo stranu Most-Híd. Do parlamentu by sa dostali aj zástupcovia Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO) so ziskom 6,6 percenta voličských hlasov.

Naopak, do parlamentu by sa nedostali strany Sloboda a Solidarita (4,8 percenta), Strana maďarskej komunity (4,6 percenta) ani SDKÚ (3,5 percenta). Ostatné strany by volilo 8,6 percenta opýtaných. Na voľbách by sa zúčastnilo 54,4 percenta opýtaných, ďalších 41,8 percenta respondentov by voliť nešlo a 3,9 percenta ešte nebolo rozhodnutých.

270 debata chyba
Viac na túto tému: #Median SK #volebný prieskum
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy