Prieskum: Voľby by vyhral Smer, OĽaNO-NOVA mimo parlamentu

09.10.2015 14:29

Ak by sa na prelome septembra a októbra konali parlamentné voľby, zvíťazil by Smer so ziskom 40% hlasov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý robila v dňoch 26. septembra až 2. októbra Agentúra MVK.

Prieskum robili na vzorke 1 085 respondentov, ktorá bola reprezentatívna pre dospelú populáciu SR z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, regiónov a veľkostných kategórií sídiel.

Respondentov sa agentúra pýtala: „Voľby do Národnej rady SR budú v roku 2016. Ak by sa konali už dnes, ktorej strane by ste dali svoj hlas?“.

Na druhom mieste by skončilo KDH so ziskom 10,8% hlasov. Nasledujú #Sieť (8,3%), SNS (7,6%) a Most-Híd (6,9%). Do parlamentu by sa dostala aj SMK so ziskom 5% hlasov.

Naopak, pred bránami zákonodarného zboru by ostala koalícia OĽaNO-NOVA so ziskom 4,3%, SaS (3,7%), SKOK! (2,9%), KSS (1,8%) a SDKÚ-DS (1,7%). Ešte nezaregistrované hnutie SEN by získalo 1,4% hlasov, ĽSNS 1,3%, Šanca 1,1% a TIP 1%.

Iný politický subjekt by podporilo 2,2% respondentov. Na voľbách by sa nezúčastnilo 7,9% opýtaných, 19,5% respondentov nevedelo, či sa zúčastní, prípadne koho by vo voľbách podporili.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#parlamentné voľby #Prieskum MVK #volebný prieskum
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku