Bezpečnostné zložky si precvičia zabezpečenie štátnej hranice

Vojaci a policajti si vo štvrtok 29. októbra na južnom Slovensku precvičia zabezpečenie strážnych pozícií na hraniciach s Maďarskom. Na spoločnom cvičení sa zúčastní 126 vojakov a vojenských policajtov s 23 kusmi ľahkej techniky. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva obrany Martina Balleková.

25.10.2015 17:45
debata (12)

"Po cvičení Nový horizont, ktoré sme v súvislosti s migračnou krízou iniciovali v júli tohto roka, čaká našich vojakov ďalšie spoločné cvičenie. Tentokrát v blízkosti slovensko – maďarskej hranice, kde si príslušníci bezpečnostných zložiek precvičia spoločný postup pri zabezpečovaní štátnej hranice,“ povedal minister obrany Martin Glváč.

Náčelník Generálneho štábu ozbrojených síl generálporučík Milan Maxim uviedol, že súčasná situácia v regióne ich núti zintenzívniť spoločné previerky postupov tak, aby mohli garantovať plnenie úloh a tým bezpečnosť občanov.

Cieľom cvičenia je preverenie reakčného času zmiešaných vojensko-policajných hliadok na zaujatie určených kontrolných bodov a preverenie opatrení na zabezpečenie verejného poriadku.

12 debata chyba
Viac na túto tému: #Maďarsko #vojaci #ministerstvo obrany