Zámer prenajať Letecké opravovne Trenčín (LOTN) na 20 rokov súkromníkovi odhlasovala vláda ešte v máji. Záujem o podnik prejavilo v prvom kole ponukového konania päť firiem, v druhom kole predložili ponuku tri firmy. Zachovanie zamestnanosti bolo popri nájomnom jedným z najvážnejších kritérií v tendri, uchádzači o podnik však podľa Glváča neboli v tomto smere dostatočnou garanciou. Novú súťaž na prenájom podniku sa vypísať nechystá.
Zamestnanci LOTN sú v štrajkovej pohotovosti, jedným z dôvodov bol aj tender. Zamestnanci podľa neho verili, že záujem o podnik bude mať renomovaná spoločnosť so zahraničia, čo sa nestalo. "Zachovanie zamestnanosti v leteckých opravovniach a priemysle je viazané na osvedčenia a rôzne certifikáty, ktoré uchádzači nemali. Keby sa ujali vedenia podniku, prišlo by k vážnym problémom,“ povedal šéf odborov a člen výberovej komisie Viliam Jánošík. Štrajkovú pohotovosť podľa Jánošíka vyhlásil podnikový výbor, zrušiť ho preto môže takisto podnikový výbor. Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ LOTN Milan Mutala povedal, že po oznámení zrušenia tendra očakáva aj zrušenie štrajkovej pohotovosti.
Akciová spoločnosť Letecké opravovne Trenčín bola založená 25. januára 2006. Ako bývalý štátny podnik bola transformovaná na akciovú spoločnosť so 100-percentnou majetkovou účasťou štátu. V posledných rokoch mala prevažne záporné výsledky hospodárenia. Odkázaná je hlavne na zákazky Ministerstva obrany SR (podiel cca 80 percent na celkových tržbách). V súčasnosti majú vyše 320 zamestnancov. K ich činnosti patrí predovšetkým údržba, opravy a modernizácia lietadiel L-410, L-39 a vrtuľníkov Mi-8, Mi-17 a pozemnej zabezpečovacej techniky, skúšky leteckej techniky, skúšky padákovej a výsadkovej techniky, tribotechnické merania leteckých prevádzkových kvapalín a vibrodiagnostické merania leteckej techniky.