Učitelia organizujú smútočný pochod za školstvo

Iniciatíva vysokoškolských učiteľov v utorok organizuje ďalší protest proti aktuálnej situácii v školstve.

01.03.2016 11:33
skola, protest, protest ucitelov, crmoman Foto: ,
Vysokoškolskí zamestnanci prevzali štrajkovú štafetu od učiteľov v materských, základných a stredných školách.
debata (149)

Zamestnanci a študenti vysokých škôl, ako aj zamestnanci regionálneho školstva či rodičia žiakov sa v utorok zúčastnia pochodu s názvom Pohreb školstva. Ľudia nespokojní so stavom školstva sa stretnú o 17:00 na Hviezdoslavovom námestí pred budovou Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Následne plánujú smútočný sprievod smerom k Úradu vlády SR. Iniciatíva vysokoškolských učiteľov o tom informuje na internetovej stránke www.isu.sk.

Juraj Halas z Iniciatívy vysokoškolských učiteľov uviedol, že politické elity svojou neschopnosťou a ľahostajnosťou priviedli vzdelávanie na Slovensku do hlbokej a dlhotrvajúcej agónie. Smútočný protestný pochod je teda reakciou na tento stav.

Štrajk učiteľov materských, základných a stredných škôl sa začal v pondelok 25. januára. Vysokoškolskí zamestnanci do štrajku vstúpili na protest voči spôsobu, akým sa zaobchádza s ich kolegami, na znak nesúhlasu so súčasným spoločenským postavením učiteľov, no predovšetkým na podporu troch požiadaviek Iniciatívy slovenských učiteľov.

Vysokoškolskí zamestnanci do štrajku vstúpili v pondelok 15. februára a prevzali tak štrajkovú štafetu od učiteľov v materských, základných a stredných školách, ktorí svoj štrajk prerušili a ostávajú v štrajkovej pohotovosti. Do štrajku na vysokých školách sa dodnes zapojilo vyše 570 zamestnancov z 20 vysokých škôl.

149 debata chyba
Viac na túto tému: #Učitelia #protest #štrajk učiteľov