Jedinou zbraňou v parlamente má byť slovo, povedal Andrej Danko

23.03.2016 15:44
parlament,Danko, slub
Novozvolený predseda NR SR Andrej Danko pri skladaní sľubu. Autor: ,

Novozvolený predseda Národnej rady Andrej Danko chce v parlamente viesť kultúrnu politiku. Jedinou zbraňou v parlamente má byť podľa neho slovo. Danko sa zároveň poďakoval tým, ktorí ho do funkcie zvolili.

„Je veľmi dôležité, aby sme v týchto chvíľach nezabudli na ľudí a bol si vedomí odkazov, ktoré nám tieto voľby dali,“ uviedol Danko. Zopakoval, že je pre neho česť stáť na čele parlamentu.

Za jeden z cieľov označil stieranie názorových rozdielov vo veciach, ktoré strany v predvolebnom boji delili. Uviedol, že je pre neho dôležité, aby politika v parlamente bola kultúrna a aby svet vnímal Slovensko ako národ, ktorý sa dokáže dohodnúť. Podľa predsedu parlamentu musia politici pracovať tak, aby sa nemuseli hanbiť za svoje správanie.

Jeho ambíciou je vniesť do Národnej rady kultúru a dôstojnosť, správanie, kde sa ctí opozícia a iný názor a nerobia sa teatrálne gestá. „Myslím si, že môžeme byť dobrým kolektívom,“ povedal Danko.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Andrej Danko #predseda NR SR
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku