Bratislavské letisko v reakcii na útoky v Bruseli sprísnilo bezpečnosť

Bratislavské letisko v reakcii na teroristické útoky v Bruseli sprísnilo bezpečnostné opatrenia. "Letisko Bratislava ako jedno z prvých v EÚ zavádza celý komplex bezpečnostných opatrení, z ktorých väčšina ostane cestujúcej verejnosti a návštevníkom letiska skrytá a my ich nebudeme nejako bližšie komentovať ani predstavovať. Niektoré z týchto opatrení sú však viditeľné okamžite," povedal vo štvrtok na brífingu generálny riaditeľ letiska Ivan Trhlík.

24.03.2016 11:10
debata

Cestujúci sa napríklad po novom musia podrobiť bezpečnostnej kontrole už pri vstupe do budovy odletového terminálu. „Opatrenia sú vyhlásené na neurčitý čas ale s veľkou pravdepodobnosťou budú mať trvalý charakter,“ uviedol Trhlík s tým, že si uvedomuje, že opatrenia znižujú mieru komfortu cestujúcich a návštevníkov letiska.

„Tieto opatrenia sú však nevyhnutné a nastavené sú tak, aby v maximálnej možnej miere zaisťovali bezpečnosť cestujúcich,“ povedal Trhlík. Zároveň vyzval cestujúcich, aby rešpektovali pokyny polície a iných bezpečnostných zložiek letiska.

„Osoby, ktoré z bratislavského letiska nikam necestujú a nemajú zakúpenú letenku, by mali zvážiť návštevu letiska a vyhnúť sa tak komplikáciám,“ dodal s tým, že v budúcnosti nie je vylúčené, že pre bezpečnostné opatrenia bude potrebné, aby cestujúci dorazili na letisko pred odletom skôr, ako bolo doteraz zaužívané.

debata chyba
Viac na túto tému: #bezpečnostné opatrenia #letisko M. R. Štefánika #útoky v Bruseli
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy