Fico uviedol nového ministra školstva Plavčana do úradu

Predseda vlády Robert Fico na ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu uviedol do úradu nového ministra školstva Petra Plavčana.

29.03.2016 16:27
Robert Fico, Peter Plavčan Foto: ,
Premiér Robert Fico a novým ministrom školstva Petrom Plavčanom.
debata (6)

Nový minister školstva na následnom brífingu uviedol, že najväčšou výzvou je preňho stabilita v školskom prostredí. „Momentálne je základnou úlohou rozpracovanie programového vyhlásenia vlády, od ktorého sa potom budú odvíjať aj ďalšie úlohy,“ uviedol Plavčan.

Minister zároveň povedal, že určite prijme na rokovania aj školských odborárov, keďže aj v programových tézach sa píše, že je potrebné prizvať školské odbory a ostatné organizácie k tvorbe programového vyhlásenia.

V otázke zvyšovania platov učiteľov Plavčan uviedol, že zatiaľ nemá presnú predstavu, o koľko by sa mali učiteľom zvyšovať platy. Potrebuje to podľa neho rozpracovanie. Pripomenul však, že v tézach na programové vyhlásenie vlády je, že treba masívne zvýšiť finančné prostriedky smerujúce do školstva.

Svoje konkrétnejšie predstavy o smerovaní školstva zatiaľ nepriblížil s odôvodnením, že je nutné rokovať s odbormi aj ostatnými partnermi a pri doformulovaní programového vyhlásenia vlády treba zohľadňovať aj ostatné rezorty.

Prezident Andrej Kiska vymenoval Plavčana za ministra v koalícii Smer, SNS, Most-Híd a Sieť v stredu 23. marca. Doterajšieho generálneho riaditeľa Sekcie vysokých škôl, vedy a výskumu na ministerstve školstva Petra Plavčana pritom nominovala SNS.

Plavčan už minulý týždeň uviedol, že učitelia na Slovensku si určite zaslúžia lepšie finančné ohodnotenie, ako majú v súčasnosti. Dodal však, že je predčasné hovoriť, o koľko by si mohli učitelia prilepšiť.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Učitelia #Robert Fico #ministerstvo školstva #zvyšovanie platov #Peter Plavčan