Štátnym tajomníkom rezortu kultúry bude Igor Adamec

Nová vláda na prvom zasadnutí vymenovala viacerých štátnych tajomníkov a odvolala a vymenovala aj vedúcich služobných úradov niekoľkých ministerstiev.

30.03.2016 14:28
debata (3)

Máriu Kolíkovú vymenovala vláda do funkcie štátnej tajomníčky rezortu spravodlivosti. Na ministerstve životného prostredia bude štátnym tajomníkom Norbert Kurilla a na rezorte pôdohospodárstva bude pôsobiť Jozef Kamenický. Ivana Máčovského vymenovala vláda do funkcie štátneho tajomníka ministerstva obrany. Novým štátnym tajomníkom rezortu kultúry bude Igor Adamec.

Kabinet tiež odvolal z funkcie vedúcej služobného úradu ministerstva spravodlivosti Ľubomíru Kubišovú a vymenoval na tento post Janu Britaňákovú. Ľubomíru Kubišovú zároveň vláda vymenovala do funkcie vedúcej služobného úradu envirorezortu. Z tohto postu odvolala Viktora Lehotzkého, ktorý bude na rovnakej funkcii pôsobiť na ministerstve hospodárstva. Martina Čatloša vo funkcii vedúceho služobného úradu ministerstva dopravy vystrieda Marek Čepko. Z funkcie vedúcej služobného úradu ministerstva zdravotníctva vláda odvolala Zuzanu Kucerovú a vymenovala Jozefa Ráža. Norberta Molnára vo funkcii vedúceho služobného úradu ministerstva školstva nahradí Helena Poláková, o ktorej sa hovorilo ako o možnej ministerke školstva.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #štátny tajomník