Minister školstva Plavčan rokoval so zástupcami základných a stredných škôl

, 04.04.2016 13:52
Peter Plavčan
Minister školstva Peter Plavčan oznámil, že na stretnutí s učiteľmi boli prijaté tézy so systémovými opatreniami v školstve. Autor: ,

Minister školstva Peter Plavčan absolvoval prvú časť rokovaní so zástupcami učiteľov. Výsledkom je prijatie téz, ktoré obsahujú nové systémové opatrenia v školstve.

Na stretnutí so zástupcami základných, stredných a regionálnych škôl minister hovoril o tézach, ale v prijatom dokumente nie sú žiadne konkrétne čísla týkajúce sa zvyšovania platov a finančných prostriedkov v školstve. Tie budú pravdepodobne známe až po tom, ako sa Plavčan stretne s ministrom financií Petrom Kažimírom. Schôdzka sa má uskutočniť zajtra, v utorok 5. apríla.

V priebehu pondelkového popoludnia minister školstva ešte prijme zástupcov vysokých škôl a Iniciatívy slovenských učiteľov. Jej líder Vladimír Crmoman uviedol , že iniciatíva na utorok pripravila pochod, ktorý má znova pripomenúť požiadavky učiteľov, s ktorými vyšli počas štrajku.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#školstvo #štrajk #Iniciatíva slovenských učiteľov #Peter Plavčan
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku