Muž pašoval v tele kokaín, drogy našli aj v samolepkách

Listová zásielka s detskými samolepkami obsahovala drogu LSD. Objavili ju bratislavskí colníci v stredu 6. apríla v sklade medzinárodnej kuriérskej spoločnosti. Drogy v zásielke s detskými samolepkami objavil špeciálne vycvičený pes, ktorý viackrát za sebou označil práve túto zásielku.

07.04.2016 17:51
debata

Ako informovala hovorkyňa Finančnej správy SR Patrícia Macíková, v zásielke colníci našli hárok samolepiek s detskými motívmi, ktorý v sebe ukrýval ďalší hárok v priesvitnom obale. Ten sa dal rozdeliť na ďalších 25 častí, z nich dve časti chýbali. Testy potvrdili, že v zásielke sa nachádzala droga LSD. „S touto drogou sa colníci už niekoľko rokov v listových zásielkach nestretli,“ uviedla Macíková s tým, že prípad bratislavskí colníci odovzdali príslušníkom z Kriminálneho úradu finančnej správy.

Drogy našli colníci v prvý aprílový deň aj na bratislavskom letisku. Vo svojom tele ich pašoval 41-ročný Nigérijčan Iloka Anayo H., ktorý do Bratislavy priletel lietadlom zo španielskej Malagy. Nigérijčan sa colníkom na bratislavskom letisku zdal podozrivý, skontrolovali mu preto batožinu. V nej našli Bibliu i gumenú chirurgickú rukavicu, ktorú podľa Macíkovej používajú tzv. hltači. V batožine mu našli aj olejček, obrázok s náboženským motívom v nemčine a s číslom spoja autobusu v Rakúsku. Colníci mali podozrenie, že muž pašuje v tele drogy, odovzdali ho preto polícii. Ako ďalej informovala Macíková, polícia neskôr potvrdila, že v tele muž pašoval 14 kapsúl s celkovým množstvom 220 gramov kokaínu.

debata chyba
Viac na túto tému: #drogy #LSD