Predsedom LOZ je opäť Peter Visolajský

Predsedom Lekárskeho odborového združenia (LOZ) sa opätovne stal Peter Visolajský. Rozhodol o tom v sobotu snem LOZ, ktorý zasadal podľa platných stanov po štyroch rokoch.

11.04.2016 10:23
Visolajský, odbori, lekári Foto: ,
Predseda lekárskych odborov Peter Visolajský (na snímke z marca 2015).
debata

Za členov Výboru LOZ boli zvolení Miroslav Mendel z ružinovskej nemocnice v Bratislave, Petra Siváková z topoľčianskej nemocnice, Martin Viglaský z Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave, Michal Polician z prešovskej nemocnice. Členmi výboru sa stali aj Martin Paulo z košickej nemocnice, Patrik Princ z trnavskej nemocnice, ako aj dvaja zástupcovia zo žilinskej nemocnice Branislav Serva a Peter Blaško.

LOZ je dobrovoľným združením Lekárskych odborov a ako odborový zväz združuje členov prostredníctvom základných odborových organizácií a členov LOZ. Ako deklaruje na svojej stránke, všetky svoje aktivity uskutočňuje výhradne na základe apolitickosti a výsostne odborných argumentov. „Akékoľvek spájanie činnosti LOZ s činnosťou politických strán považujeme za neadekvátne a neprípustné,“ uvádza na svojom webe LOZ. Cieľom združenia a poslaním je zlepšiť postavenie zdravotníckych pracovníkov v Slovenskej republike, chrániť a obhajovať zákonnými prostriedkami hospodárske a sociálne práva, presadzovať mzdové, profesijné a ďalšie potreby a záujmy členov odborových organizácií združených v LOZ a koordinovať ich činnosť.

debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Visolajský #Lekárske odborové združenie
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy