Ivan Mikloš neprijal ponuku postu ukrajinského ministra financií

Ivan Mikloš na Facebooku oznámil, že neprijal ponuku na post ukrajinského ministra financií. Ako dôvod uviedol, že v prípade prijatia tejto ponuky by stratil slovenské občianstvo.

, 12.04.2016 12:39
Ivan Mikloš Foto: ,
Ivan Mikloš
debata (31)

„Rozhodol som sa dnes oficiálne oznámiť, že som neprijal ponuku na pozíciu podpredsedu vlády a ministra financií Ukrajiny. Dôvodom mojho rozhodnutia je, že v prípade prijatia tejto ponuky by som stratil slovenské občianstvo,“ uvádza Mikloš na Facebooku.

Ako ďalej dodal, následne po tom, čo Volodymyrovi Hrojsmanovi zo strany Blok Petra Porošenka oznámil, že neprijme post ministra financií, dostal od neho ponuku, aby v prípade, ak sa stane Hrojsman premiérom, viedol tím jeho poradcov. „S touto ponukou som súhlasil, pretože si nevyžaduje zmenu občianstva. S Volodymyrom Hrojsmanom som v každodennom kontakte, konzultuje so mnou programové aj personálne otázky súvisiace so vznikom novej vlády,“ dodal ďalej Mikloš.

Volodymyr Hrojsman sa však zrejme novým ukrajinským premiérom nestane. Podľa podpredsedu parlamentnej frakcie Bloku Petra Porošenka (BPP) Mustafu Najema funkciu premiéra Hrojsman odmietol. „Volodymyr Hrojsman odmietol pozíciu premiéra po rokovaniach s prezidentom Petrom Porošenkom a úradujúcim premiérom Arsenijom Jaceňukom. Nepodarilo sa im dospieť k dohode o kandidátoch na ministerské posty,“ napísal Mustafa Najem na Facebooku, informovala v pondelok večer agentúra TASS.

Bývalý slovenský minister financií a ekonóm je v súčasnosti poradcom ukrajinskej ministerky financií Natalie Jareskovej. Minister financií je na Ukrajine kľúčovým predstaviteľom, ktorý okrem iného rokuje so zástupcami Medzinárodného menového fondu (MMF) a medzinárodnými veriteľmi.

31 debata chyba
Viac na túto tému: #Ivan Mikloš #minister financií
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy