Policajti a Finančná správa odhalili druhý najväčší podvod s DPH v histórii SR

V rámci akcie Čičikov sa policajtom v spolupráci s Finančnou správou podarilo odhaliť "karuselové" podvody s odpočtami DPH v celkovej hodnote viac ako 22 miliónov eur.

29.04.2016 16:20
tibor gašpar Foto: ,
Policajný prezident Tibor Gašpar informoval, že súd v kauze s odpočtami DPH vzal do väzby dve osoby.
debata (46)

Ako na brífingu informovali policajný prezident Tibor Gašpar a prezident Finančnej správy František Imrecze, členovia organizovanej skupiny sa v tomto prípade zaoberali fiktívnymi obchodmi s kamennou dlažbou a pomníkmi. Z týchto operácií si následne uplatňovali odpočty DPH. Do fiktívnych transakcií boli v rokoch 2010 až 2013 zapojené spoločnosti zo Slovenska, Česka, Maďarska a Srbska.

„V dňoch 25. až 26. apríla vykonali policajti 11 domových prehliadok a päť prehliadok nebytových priestorov,“ uviedol Gašpar. Výsledkom je podľa neho 10 osôb obvinených z pokračujúceho zločinu daňového podvodu spáchaného formou organizovanej skupiny. Vyšetrovateľ podľa neho navrhol väzbu pre päť z nich, s čím sa stotožnil aj prokurátor. Súd nakoniec vzal do väzby dve osoby. Na akcii sa podľa Gašpara zúčastnilo spolu 162 ľudí. Ako dodal Imrecze, akcia Čičikov je pokračovaním prípadu Kameň z roku 2012. V rámci oboch prípadov dosiahli daňové podvody finančnú hodnotu 76 miliónov eur. „Je to druhý najväčší prípad podvodov s DPH, ktorý sme v histórii SR odhalili,“ vyhlásil.

46 debata chyba
Viac na túto tému: #daňový podvod #odpočty DPH
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy