Achmea reaguje na rozhodnutie nemeckého súdu

, 12.05.2016 13:00
poistovna union, sidlo, bajkalska,
Poisťovňa Union. Autor: ,

Bez ohľadu na konečný výsledok v spore Slovenskej republiky s holandskou spoločnosťou Achmea, tá bude naďalej pokračovať v aktivitách na Slovensku. Achmea je vlastníkom zdravotnej poisťovne Union.

„Sme naďalej pripravení na spoluprácu so slovenskou vládou pri zlepšovaní úrovne poskytovania zdravotnej starostlivosti a zdravotných služieb na Slovensku,“ povedal hovorca spoločnosti Stefan Kloet. Majiteľ Unionu týmto reaguje na rozhodnutie nemeckého Najvyššieho spolkového súdu (BGH).

Ministerstvo financií tento týždeň informovalo, že spolkový súd rozhodol v náš prospech v konaní o zrušení arbitrážneho konania v spore s Achmeou o zákaze zisku zdravotných poisťovní. Vyhovel požiadavke Slovenska a vec predloží súdnemu dvoru EÚ, ktorý posúdi, či je medzinárodná zmluva o podpore a ochrane investícií medzi SR a Holandskom v súlade s právom únie. Na základe tohto posudku by mal najvyšší nemecký súd v kauze definitívne rozhodnúť.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Poisťovne #Union #Achmea #zdravotné poisťovne
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku