Danko: S Ficom nájdeme riešenie ohľadom koncesií

Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko sa s premiérom Robertom Ficom dohodli, že ohľadom zvyšovania koncesionárskych poplatkov pre RTVS predostrú spoločné riešenie.

18.06.2016 16:50
5

„Riešenie, ktoré bude exitom a konsenzom požiadaviek SNS, Most-Híd a Siete, ktoré uspokojí občanov, ktoré nedostane občanov na perifériu záujmov a ktoré naozaj pomôže tým, ktorým pomôcť má, a to sú občania,“ povedal Andrej Danko na tlačovej besede po 23. sneme SNS, ktorý sa niesol v duchu osláv 145. výročia založenia strany.

Podľa Danka si témy okolo RTVS a koncesionárske poplatky vyžadujú hlbšiu debatu. „To nie je len o tom, že plaťte viac. Ja by som chcel vidieť RTVS, ktorá bude mať viac domácej produkcie, ktorá bude mať krásnu budovu, funkčný systém, ktorá bude mať za sebou to ťažké obdobie, ktoré ešte predchádzalo aj tomuto manažmentu. Proste RTVS, ktorá bude vedieť napĺňať tie veci, ktoré podľa zákona má,“ povedal Danko.

Predseda SNS zároveň odmieta, že by zvyšovanie koncesií pre RTVS podmieňoval výmenou za možnosť dosadiť na post šéfa RTVS svojho človeka. „Určite by som nikdy nechcel prostredníctvom médií manipulovať alebo ovplyvňovať niektoré veci týkajúce sa politiky. Ja som politicky fungoval bez RTVS štyri roky, myslím, že ste ma tam mohli vidieť raz alebo dvakrát. Ja to k politickej činnosti nepotrebujem,“ dodal Danko.

K ďalším aktuálnym politickým témam sa Danko nechcel vyjadrovať. Odôvodnil to tým, že 23. snem SNS sa venoval len Slovenskej národnej strane, jej interným vzťahom, oslavám 145. výročia a oceňovaniu – udeleniu Radu Martina Rázusa.

Na situáciu v strane Sieť, keď predseda Radoslav Procházka odvolal Andreja Hrnčiara z postu prvého podpredsedu strany, reagoval: „Slovenská národná strana sa zaoberá len Slovenskou národnou stranou. Nerieši problémy akýchkoľvek partnerov ani politických strán. SNS nebude iniciovať ani vytvárať prostredie na vzájomné podrývanie sa koaličných partnerov.“

Rad Martina Rázusa udelila Slovenská národná strana rozhlasovej redaktorke a interpretke ľudových piesní Darine Laščiakovej. Predsedu SNS Andreja Danka oslovila životným príbehom a inšpirovala aj v politickom smerovaní.

„Je komplexná bytosť. Zažila si svoje a napriek tomu dokázala v piesňach odovzdávať lásku. Zaviazala ma, čo mám robiť. Aby so Slovenskou národnou stranou bolo Slovensko lepšie,“ povedal Andrej Danko na sneme SNS v Martine. Ocenenie prevzali dcéra a vnučka, Darina Laščiaková sa národniarom prihovorila cez videopozdrav.

„Vždy som bola veľmi hrdá na našich spisovateľov a básnikov, ktorí nám zanechali toto vzácne bohatstvo. No ale bola som niekedy aj trošku smutná, že sa toto veľmi vzácne bohatstvo akosi začína trochu vytrácať. Máme ešte silu toto bohatstvo zachrániť? Áno!,“ povedala Laščiaková.

Rad Martina Rázusa udeľuje Slovenská národná strana za spôsobom života, prejavy, správanie a kultúru, ktorá pozdvihuje slovenský národ. Minulý rok toto ocenenie dostal Štefan Kvietik.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
5 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #SNS #RTVS #koncesionárske poplatky #Andrej Danko