Voľba Brecelyho je udržiavacím scenárom, myslí si analytik

Zvolenie Romana Brecelyho za predsedu strany Sieť je udržiavacím scenárom, ktorý stranu neposunie dopredu a nenaštartuje jej avizované oživenie. Povedal to politický analytik Ján Baránek.

13.08.2016 18:30
debata (31)

„Odchodom hrnčiarovcov zo snemu sa stratili posledné šance na revitalizáciu strany,“ povedal s tým, že nový predseda je Procházkov človek. Strana pod jeho vedením bude podľa Baránka naďalej zotrvačne fungovať a splácať dlhy, neprispeje to však k jej posilneniu.

Aktuálny vývoj v Sieti môže podľa analytika spôsobiť komplikácie celej vládnej koalícii. „Nastáva otázka, koľko má vládna koalícia vlastne členov,“ povedal s tým, že koaličný partneri Siete budú musieť vyjednávať s oboma znepriatelenými tábormi. Tie podľa Baránka nemusia mať kompatibilné záujmy a môžu sa snažiť navzájom robiť si zle.

Otázne je podľa Baránka aj to, akým spôsobom bude pätica poslancov vedená Andrejom Hrnčiarom zastúpená na koaličnej rade. „Všetci si uvedomujú, že cez ďalšie voľby by neprešli,“ dodal s tým, že v tomto prípade ostáva otázne, či sa oba tábory v rámci strany budú pokúšať ostať čo najdlhšie súčasťou koalície, prípadne sa jeden z nich vzbúri.

31 debata chyba
Viac na túto tému: #Sieť #Ján Baránek #Roman Brecely