Brecely nevylúčil, že je na poslednom rokovaní vlády

Minister dopravy Roman Brecely (Sieť), ktorý má po odchode piatich poslancov zo Siete v parlamente posledných dvoch zákonodarcov, nevylúčil pred rokovaním vlády, že toto je jeho posledné zasadnutie vo funkcii šéfa rezortu.

17.08.2016 11:08
brecely Foto: ,
Minister dopravy Roman Brecely nevylúčil pred rokovaním vlády, že toto je jeho posledné zasadnutie vo funkcii šéfa rezortu.
debata (1)

„Je to pokojne možné,“ uviedol pred novinármi. Dodal, že je to hypotetická otázka a naozaj netreba predbiehať. „Uvidíme, ako sa situácia vyvinie,“ dodal s tým, že bude rokovať s koaličnými partnermi. Na otázku, čo podľa neho možno očakávať od Andreja Hrnčiara, uviedol, že ho pozná iba povrchne.

Pätica poslancov zo Siete, ktorú vedie Hrnčiar, sa rozhodla opustiť stranu po rokovaniach s novým predsedom strany Brecelym. Podľa nich nedostali od neho žiadne záruky na odstránenie dôvodov ich nespokojnosti, a tak zvolili odchod zo strany. Dnes by mali rokovať s predsedom Bélom Bugárom o ich vstupe do poslaneckého klubu Most-Híd.

Minister hospodárstva Peter Žiga (Smer-SD) v tejto súvislosti pred rokovaním vlády nevylúčil, že ak sa zmenia pomery síl v koalícii, odrazí sa to aj v obsadení ministerstiev. „Nechajme to na vývoj, myslím si, že je ešte potrebný nejaký čas na rokovania,“ dodal.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Sieť #Roman Brecely