Čoskoro sa stretne Koaličná rada, Maďarič vidí trojkoalíciu

V krátkom čase sa pre situáciu so stranou Sieť stretne Koaličná rada. Potvrdil to na tlačovej konferencii po rokovaní vlády premiér Robert Fico. Ako však povedal, „nikdy som nechcel vstupovať do vývoja iných politických subjektov, ani ho komentovať“. Považuje to za vnútrostranícku vec Siete.

17.08.2016 15:29
debata (5)

Predsedu vlády zaujíma jedine to, koľko poslancov je pripravených v Národnej rade SR podporovať vládu a veci, ktoré bude predkladať v súlade so svojím programovým vyhlásením. „Koalícia je stabilná, je na Sieti, aby urobila nejaké rozhodnutia a kroky, no nebudem komentovať jej vnútrostranícky život. Riešenia prichádzajú rôzne, no dôležité je, koľko poslancov máme v parlamente,“ dodal Fico.

Minister kultúry a zároveň podpredseda Smeru Marek Maďarič si myslí, že situácia smeruje k trojkoalícii. „Situácia v Sieti je realita politická a pre koalíciu je podstatné to, či má väčšinu v parlamente. A to z hľadiska deklarovania tých piatich poslancov, dokonca nielen ich, ale aj zvyšných dvoch, Radoslava Procházku a Aleny Bašistovej, vyzerá, že koalícia má väčšinu a všetko ostatné sa pragmaticky usporiada,“ vysvetlil.

K presunu ministerstva dopravy zo strany Sieť na Most-Híd sa však vyjadrovať nechcel, necíti sa byť v tomto kompetentný. „Ešte sa bude rokovať na úrovni predsedov koaličných strán, na úrovni Koaličnej rady. Takže to teraz nebudem komentovať,“ doplnil.

O tom, čo bude s ministrom dopravy Romanom Brecelym (Sieť), premiér špekulovať nechcel. Šéf rezortu dopravy pred rokovaním vlády nevylúčil, že ide o jeho posledné zasadnutie v tejto funkcii.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #Sieť #Roman Brecely #Koaličná rada
Flowers