Danko: Mládež SNS chystá podnet pre neprijímanie členov do OĽaNO

25.08.2016 13:17
volby 2016, OLANO, Matovic,
Podľa Matoviča by sa mal Danko nechať vyšetriť, pretože to hraničí s psychopatiou. Autor: ,

Mládež Slovenskej národnej strany (SNS) pripravuje podľa predsedu SNS Andreja Danka podnet na prokuratúru, aby prešetrila, či hnutie OĽaNO Igora Matoviča neporušuje základné ľudské práva.

Ako povedal Danko v rozhovore pre agentúru SITA, právo združovať sa a zhromažďovať sa je základné právo. „Do strany od vzniku OĽaNO neprijali nikoho. Podľa mňa sú tým porušované zákony a ľudské práva. Máme x ľudí, ktorí hovoria, že tam chceli vstúpiť,“ uviedol Danko, podľa ktorého sú porušené ľudské práva občana, ktorý požiadal politickú stranu o právo byť jej členom a je odmietaný len z princípu, že strana neprijíma členov. „Ktorákoľvek strana musí umožniť byť prijatý, pokiaľ záujemca splní podmienky. Tie musia byť jasne nastavené. Nemôže to byť podmienka, že neprijíma, lebo sme len štyria,“ vysvetlil Danko.

Podľa Matoviča by sa mal Danko nechať vyšetriť, pretože to hraničí s psychopatiou. „Jeden týždeň zvolá tlačovú besedu, že mu opozícia dala hada do kancelárie, ďalší týždeň zvolá tlačovú besedu, že opozícia sa snaží dostať k jeho zdravotnej dokumentácii. A to ani nespomínam to, že podľa Danka sú najväčším problém Slovenska dvojbodka v logu RTVS, horalka, tričko a transparent v parlamente a to, či poslanec môže hovoriť 20 alebo 21 minút. Dosť úbohé od predsedu Národnej rady SR,“ reagoval Matovič.

#SNS #OĽaNO #Igor Matovič #Andrej Danko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku