Érsek sa vzdal mandátu poslanca Trnavského kraja

Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Árpád Érsek (Most-Híd) sa vzdal mandátu poslanca Trnavského samosprávneho kraja. Nahradí ho László Miklós (SMK–MKP), ktorý sa stal v krajských voľbách pred tromi rokmi prvým náhradníkom vo volebnom obvode Dunajská Streda. Predpísaný sľub poslanca vyššieho územného celku zloží v stredu 19. októbra.

17.10.2016 15:09
debata (1)

Miklós je v politike známou postavou, v dvoch vládach Mikuláša Dzurindu v rokoch 1998 – 2006 bol ministrom životného prostredia. V roku 2013 mu krajskí poslanci udelili ocenenie v podobe čestného občianstva Trnavského samosprávneho kraja za celoživotný prínos v oblasti životného prostredia, vedy a vzdelávania. Miklós sa narodil 24. januára 1949 v Tornali, je autorom viacerých vedeckých prác z oblasti životného prostredia, programov, projektov a kurzov aj na zahraničných univerzitách.

Érsek sa poslaneckého mandátu vzdal písomne k 30. septembru, pretože mandát poslanca je nezlučiteľný s funkciou ministra. Do ministerskej funkcie ho vymenoval prezident Andrej Kiska na konci augusta po zmene pomerov vo vládnej koalícii.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #poslanec #Trnavský samosprávny kraj #Arpád Érsek #László Miklós